Nowe osoby w zespole OBSS

przez | 26 stycznia 2022

Do zespołu Rady Eksperckiej Ośrodka Badań Społecznych nad Seksualnością dołączyły wie nowe osoby.

Dr Jacek Kornak – doktor Gender Studies. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Studia doktoranckie odbył na Uniwersytecie w Helsinkach. Jego praca doktorska zatytułowana “Queer as a Political Concept” (rozprawa dostępna on-line tutaj: https://hdl.handle.net/10138/152620 ) została obroniona w 2015 roku. Pod kierunkiem prof. Tuiji Pulkkinen pracował jako badacz dla Fińskiego Centre of Excellence in Political Thought and Conceptual Change oraz dla projektu badawczego Philosophy and Politics in Feminist Theory. Spędził rok jako badacz w Institute for Social Research, Birkbeck, University of London pracując nad projektem Queer Conceptual Politics. Jako wykładowca socjologii pracował na University of Suffolk oraz University of Northampton. Jest badaczem multidisciplinarnym, a jego zainteresowania obejmują teorię queer, politykę feministyczną, socjologię płciowości oraz współczesną myśl polityczną. Obecnie pracuje jako Policy Advisor dla brytyjskiej Civil Service.

Mgr Anna Niemczyk – psycholożka, edukatorka, badaczka, aktywistka. Autorka książki “Aseksualność – czwarta orientacja”. Uczestniczka konferencji i paneli dyskusyjnych związanych z tematyką aseksualności. Inicjatorka i prowadząca na warsztatach o aseksualności dla osób zajmujących się działalnością pomocową. Inicjatorka i współprowadząca warszawską grupę wsparcia dla osób ze spektrum aseksualności. Pomysłodawczyni i organizatorka kilku kampanii społecznych edukujących nt. aseksualności. Działa na rzecz aseksualnej spoleczności współpracując ze Stowarzyszeniem Asfera.

Serdecznie witamy na pokładzie!